You are currently viewing Jak wywołać czarno białe zdjęcia?

Jak wywołać czarno białe zdjęcia?

Pierwsze kolorowe zdjęcia powstały już w okolicach 1860 roku! Były to oczywiście początki kolorowej fotografii, która przez wiele lat się rozwijała. Czarno-białe odbitki do pewnego czasu w Polsce to nie była kwestia wyboru – tylko jedyna dostępna forma wywoływania zdjęć. Zapewne znajdziemy u siebie, lub u dziadków w domu jeszcze pudełko z czarno-białymi zdjęciami. Często również podpisanymi z tyłu, datą, miejscem czy imionami osób, które się na tych zdjęciach znajdowały.

Dzisiaj, zdjęcia czarno-białe to kwestia wyboru. Wykonane tak zdjęcia — przede wszystkim wywołane w dużym formacie – idalnie nadają się do wielu pomieszczeń — w każdym stylu przyjmą się na ścianie czy komodzie. Zdjęcia do albumu mogą wyrazić w ten sposób dużo więcej emocji, nadać wyjątkowość fotografii – powagi a może mrocznego klimatu?

Wielu fotografów ślubnych przesyłając parze młodej zdjęcia po obróbce dostarcza kilka fotografii w czerni i bieli.

Jak przygotować zdjęcia do wywołania?

Aby uzyskać efekt „czarno-biały” zdjęcie możemy prze edytować za pomocą smartfona (jeśli smartfonem zostało wykonane), najczęściej większość modeli posiada opcję podstaowej edycji i filtrów, w których czarno-biały jest jednym z podstawowych.

W Windows 10 posiadamy również możliwość edycji zdjęć w podstawowym edytorze wybieramy „Edytuj” a następnie przechodzimy do filtrów, oto efekt:

wywoływanie czarno białych zdjęć

 

Jeśli korzystamy z komputera i nie posiadamy żadnych programów, możemy skorzystać z webowych narzędzi, jest ich wiele to jeden z przykładów: https://www.befunky.com/create/resize-image/

jak wywołać zdjęcia w czerni i bieli

Jeśli posiadamy już gotową fotografię — nie pozostaje nam nic innego jak przejść do wywoływania zdjęć: https://lab-net.pl/przeslij-zdjecia/